top of page

Copywriter

Remote

Job Type

Full Time

Despre poziție

Aplicatia ta TREBUIE sa contina portofoliu si CV actualizat.

Suntem în căutarea unui nou coleg pe postul de Copywriter. Dacă îți place ce facem și vrei să faci parte din echipa noastră, te asteptăm la noi să ne cunoaștem.

Ce îți oferim noi?
• Training;
• Salariu motivant;
• Mediu de lucru plăcut;
• Posibilitatea de avansare.

Cerințe

Responsabilităţi:

• dezvoltarea conceptului creativ pe baza strategiei de creaţie stabilită şi aprobată de către art director, conform brief-ului clientului;

• crearea sloganului ce trebuie să reprezinte sinteza mesajului publicitar transmis de conceptul creativ;

• redactarea textelor de publicitate în concordanţă cu conceptul creativ, păstrându-le în interiorul aceleiaşi unităţi de stil şi semantică, respectând regulile limbii în care se face redactarea;

• corectarea şi asigurarea controlului calităţii pentru partea de text a produsului publicitar;

• realizarea si redactarea textelor de publicitate;

• operarea eventualele modificări ţinând cont de posibilităţile lor de realizare tehnică;

• corectarea din punct de vedere gramatical şi propunerea unor variante de îmbunătăţire ale textului, în cazul în care acesta aparţine clientului;

• studierea publicităţii făcute anterior produsului sau serviciului prin consultarea arhivei firmei;

• identificarea mesajului pe care clientul doreşte să îl transmită, prin consultarea brief-ului firmei-client şi în colaborare cu account executive;

• elaborarea mesajului-cheie în funcţie de obiectivele publicitare ale clientului, comunicate de account executive;

• realizarea de brosuri, rapoarte anuale, documente, discursuri si alte materiale promotionale;

• conceperea celor mai potrivite modalitati de abordare a campaniilor de promovare;

• suport pentru clienti;

• intelegerea nevoilor clientilor, stabilitarea si mentinerea relatiilor intre departamente;

• menţinerea unei relatii constante cu reprezentanţii companiilor şi ai instituţiilor din domeniu, pentru a identifica noi surse;

• monitorizarea constantă a diverselor surse de informaţii: pagini web, presă, revistele de specialitate, etc pentru a fi la curent cu ultimele noutăţi.

Despre noi

NION este o firmă în continuă dezvoltare, cu o echipă tânără și dinamică. Ne dorim să devenim lider național în furnizarea de servicii digitale B2B și de aceea avem nevoie de persoane dedicate care să facă parte din echipa noastră.
Ne dorim să angajăm persoane ambițioase și dornice să învețe constant lucruri noi.

bottom of page